Tabliczki do znaków drogowych T-31c, T-31d oraz T-31e

Warto wiedzieć, że występują warianty niektórych tabliczek do znaków drogowych. Przykładem może tu być tabliczka T-31, której celem jest informowanie o kategorii tunelu. Wśród jej wariantów znajdują się m.in. tabliczki do znaków drogowych T-31c, T-31d oraz T-31e.

Tabliczki T-31c wskazują kategorię tunelu „C”. W takim tunelu obowiązuje bezwzględny zakaz przewozu towarów, które zagrażają rozległym wybuchem oraz takich, które mogą spowodować masowe zatrucia. Z kolei celem tabliczek T-31d jest zawiadomienie, że dany tunel posiada kategorię „D”. W takim tunelu nie można przewozić tych samych towarów co w tunelu o kategorii „C”, a ponadto nie mogą się tam znajdować takie towary, które mogą przyczynić się do powstania pożaru o ogromnym zasięgu. Natomiast tabliczki T-31e informują, że określony tunel ma kategorię „E”. W takim tunelu nie wolno przewozić jakichkolwiek niebezpiecznych towarów w takiej ilości, która wymaga oznakowania tablic o kolorze pomarańczowym, za wyjątkiem pewnej grupy materiałów wskazanej w odpowiednich przepisach.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele informacji, wziętych z mojego doświadczenia w pracy jako mechanik samochodowy. Bloga stworzyłem dla wszystkich miłośników czterech kółek. Zapraszam do czytania!